تجهیزات نگهداری استخر

جهت حفظ و نگهداری استخر ها تجهیزاتی لازم است. مثلا استخر ها پس از مدتی نیاز به جاروب کردن دارند که جارو های الکتریکی و رباتیک بسیار کاربرد دارند. قرص کلر جهت میکروب زدایی آب استخرها متداول ترین مورد مصرف کلر است . از دیگر تجهیزات برای نگهداری استخر می توان به انواع صافی و ترمومتر ها و جمع کننده شلنگ استخر و ... اشاره کرد.

تجهیزات ورزش در آب

مجموعه تجهیزاتی برای ورزش در آب باعث ایجاد شرایط منحصر به فرد برای ورزش .ردن شده که کاهش وزن را برای فرد مهیا می کند. این امر باعث کاهش فشار بر مفاصل و ستون فقرات برای فرد می شود. از انواع تجهیزات ورزش در /اب تردمیل آبی و دوچرخه آبی ، ترامپلین یا جامبینگ آبی ، الپتیکال آبی و تجهیزات دیگر بدنسازی و ورزش در آب را می توان نام برد.

تجهیزات جانبی استخر

مجموعه تجهیزاتی نظیر نردبان ها و دستگیره های استخری ، تخت و صندلی کنار استخر و مبدل های استخری و تجهیزات ایمنی و نجات غریق و ... از تجهیزات جانبی استخر به حساب می آیند. ایجاد شرایط مناسب برای استفاده کنندگان استخر با این تجهیزات میسر می شود و فضای مناسب و امن برای استفاده کننده فراهم می شود.

تجهیزات سونا

سونا اتاقی چوبی است که از جنس چوپ سرو است. سونا در دو نوع گرم و سرد استفاده می شود که هر یک شرایط حاص خود را دارد. برای ساخت سونا از چوبِ زیرسازی ، پشم شیشه یا یونولیت برای عایق کاری ، لنبه سونایی، چوبِ کف صندلی، فیتیله و نبشی، چوبِ چهارچوب برای در و پنجره، هیتر برای گرم کردن سونا، سنسور دود و دماسنج و ساعت شنی و آباژور برای روشنایی و لوازم غیر ضروری دیگر استفاده می شود.

تجهیزات جکوزی

استفاده کنندگان از جکوزی در داخل حوضچه قرار میگیرند و اعضاء بدن خود را به تناوب در مسیر فواره‌های زیر آب قرار می دهند. جکوزی از نظر گنجایش به دو دسته یک نفره و چندنفره تقسیم می شود. جت‌های دمنده آب گرم به داخل جکوزی از تجهیزات جکوزی است. پمپ تصفیه جکوزی، ماساژور، سیستم تزریق گاز ازن به منظور استرلیزه کردن آب، چراغ‌های زیر آب، چراغ‌های پس‌زمینه، صفحه کنترل کامپیوتری، اسپیکر ضدآب، ریموت کنترل و بالشتک زیرسری و ... از تجهیزات جکوزی است.